JE LIBO STUDOVAT ŠPANĚLŠTINU?

V zemích Jižní Ameriky se kromě Brazílie mluví španělsky. Všude se ovšem stane, že narazíte na různé vyjímky. Můj případ byl takový, že jsem se začala učit španělštinu ještě v Itálii z knížky, poté navštívila pár lekcí v Ekvádoru a nakonec jsme si střihli dvoutýdenní kurz i v Kolumbii! Asi vám nemusím vysvětlovat, že přestože se jedná o stejný jazyk, jeho dialekty se od sebe celkem liší.

Na možnost kurzu v Kolumbii jsme narazili úplně náhodou přes holandský pár, který jsme potkali v Quitu. Po rozhodnutí vydat se do Kolumbie jsme si tam hned zarezervovali místo.

Organizace byla zajímavá. Měli jsme sraz v 17:00 před kostelem a na doporučení, ať vyjedeme z Medellínu nejpozději v 15:30 jsme se rozhodli vyrazit už v 13:00. A dobře, že jsme tak udělali! Autobus totiž jel 40km 4 hodiny! Z toho posledních 10km jel hodinu a půl. Šílené. Připadala jsem si jako v hlavní sezóně na Lago di Garda, jen několikrát horší!

Na místo srazu jsme dorazili a našli tam skupinku lidí i s Paolou. Ta nám řekla, že stejně se ještě čeká na ostatní a ať se zajdeme najíst. Věci nám prý pohlídá. Nabídku jsme s radostí přijali a odebrali se do restaurace dva bloky odtud. Objednali si jídlo (menu) a čekali na něj přes půl hodiny. Po  15 minutách za mnou přišel číšník s tím, že už jídlo nese, ale my museli další čtvrt hodiny počkat :-D. Pak se nám stalo, že jsme dorazili ke kostelu a nikde nikdo. Naše věci i oni byli fuč. I když ne všechny… Mé zablácené tenisky v sáčku tam klidně nechali ležet!!!! Chudinky, asi byly tak zbídačené, že si je ani nikdo nechtěl vzít – a to je co říct, že :-D?

Co teď? Neměli jsme na sebe telefon, internet v mobilu jsem taky neměla. Skočili jsme tedy do nejbližšího (4*) hotelu. Tam jsem si vyptala heslo na net, kde jsem zjistila číslo na Paolu. A jelikož jsme neměli ani kolumbijskou simku, tak jsem si ještě vyptala od hosta toho hotelu mobil, ať jí můžu zavolat (líná huba, holé neštěstí, ne ?). No a světe div se, Paola se v telefonu straaašně omlouvala, že nám ujeli, ale že nevěděla, co má dělat :-D! Dojela tedy pro nás ještě jednou a vzala k sobě na ranč. Hvězdy už svítily a to ticho a ta příroda kolem nás….! Nepopsatelné

pořádáme inspirativní přednášky o cestování se zajímavými hosty.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.