Kazachstán & Uzbekistán

Úvodní stránka/Kazachstán & Uzbekistán

Květen, 2020

06KVĚ19:0021:00Kazachstán & Uzbekistán

Zobrazit více

Detail události

REZERVACE MÍSTA ZDE

Kazachstán & Uzbekistán: cestovatelský stand-up Beer with Travel
Dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Kazachstánu a Uzbekistánu a vyprávějí o tom s lehkostí, humorem a ironií sobě vlastní. Nejdřív málem umrzli v Astaně, pak oslavili v Kazachstánu nevědomky nový rok “Nauryz” tradiční polévkou “Nauryz Kozhe” připravovanou z koňského mléka a krup (fakt mňamka). Dostali se ke kdysi obrovskému Aralskému jezeru, stali se členy rady starších v jedné z kazašských vesnic a po celou dobu poctivě ochutnávali všechno pivo i kulinářské dobroty a následně pak testovali úroveň místních toalet převážně tureckého typu.

Nedočkáte se přednášky plné historických dat a zeměpisných pojmů, ale uvolněného vyprávění o lidských příbězích a svobodě, kterou člověk při cestování zažívá. Lidé v Kazachstánu i Uzbekistánu mají totiž srdce na dlani a člověka, kterého znají pár vteřin, pohostí jako člena rodiny.

O Beer with Travel:
Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou blog, vyrábí vlastní stylový merch a dělají cestovatelský stand-up. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu o které právě vydali svoji první knihu. Ta vyšla pod hlavičkou vlastního vydavatelství BWT books (www.bwtbooks.cz).

Čas

(Středa) 19:00 - 21:00

Místo konání akce

Tři opice

Mostecká 362, Vsetín

Pořadatel

CEST FESTinfo@cestfest.cz