Kristýna strávila 3 měsíce v Jižní Americe na pracovní stáži v Ekvádoru. Jelikož se jednalo o konec roku, zažila tam i místní oslavy Vánočních svátků, ke kterým patří i firemní večírek. V Česku máme tradičně bujaré večírky se spoustou jídla a často i alkoholu. V Ekvádoru to probíhalo úplně jinak.

Pomasqui – Quito, Ekvádor – místo firmy Proquim

Ze zápisků z Ekvádoru – prosinec 2015

“Ve firmě Proquim, kde jsem pracovala, jsme tuto oslavu měli už v polovině prosince. Místo práce se v pátek konala spousta aktivit, které si zaměstnanci přichystali. Zahrnovaly volejbalový turnaj, jehož vítězný tým si odnesl 60 dolarů, karetní turnaj opět o peníze a oběd, který jsme všichni společně vařili venku v kotlíku. Tradičně se smažila fritada, což jsou kousky vepřového tlustého masa. Ekvádorci to zbožňují!

Volejbalový turnaj

Vaření fritady

Zaměstnanci také dostali od šéfa krabici plnou samých dobrot jako dárek.

Co mě ovšem zaujalo nejvíce, tak byla mše. Kněz měl 2 hodiny zpoždění, a tak jsme na něj všichni vyhladověle čekali. Jakmile dorazil, pověděl pár slov, všichni se pomodlili a nakonec si popřáli „la paz“. Kněz poté prošel celou firmou a posvětil jednotlivá místa svěcenou vodou! Tak takhle se to dělá! Doufejme, že to firmě do příštího roku pomůže ;-).”

2020: Firma dodnes stále funguje a drží svou rodinnou tradici.