Už v minulém článku, který si můžete přečíst zde, jsme se rozepsali o hlavní myšlence a podnětech, které daly s to vytvořit CEST FEST. K dnešnímu dni to je téměř 2 a půl roku od první akce – CEST FEST 2017! Co takhle si připomenout, co všechno se od té doby událo 😉 ?

CEST FEST působil již v 9 městech – Vsetín, Zlín, Brno, Opava, Blansko, Velké Karlovice, Ostrava, Valašské Meziříčí a Znojmo. Pravidelnými přednáškami ovšem stále zůstávají ty na Vsetíně. Proč Vsetín? Protože sami odsud pocházíme a máme zájem na tom rozvíjet kulturní dění a vzdělání :-). Můžete k nám zavítat téměř každých 14 dní – pro přehled máme přednášky vypsány tady na webu nebo na facebookových stránkách.

V roce 2017 jsme uspořádali celkem 10 akcí, v roce 2018 to bylo 35 akcí a v roce 2019 máme zatím za sebou 22 akcí. Celkem má CEST FEST na svědomí 67 uspořádaných akcí – z toho 3 festivaly, 3 koncerty a 2 benefiční přednášky. A o kterých zemích jste se měli možnost dozvědět nebo se do konce roku dozvíte? Mrkněte na mapu ;-)!

Témata přednášek CEST FEST do konce roku 2019

Mimo geografické celky jsme se věnovali a stále věnujeme tématům chytrého a snadného cestování, kde ukazujeme lidem, jak naložit se svými dny volna, jak koupit letenku a jak se orientovat v nejrůznějších nabídkách o cestování. Patronkou těchto vzdělávacích a motivačních témat je Hanka Machalová, která neustále srší praktickými tipy o kterých napsala i knížku. Dokonce její první přednáška se konala na první akci CEST FEST :-). Od té doby s Hankou aktivně spolupracujeme a jsme rádi, kam to až dotáhla.

V poslední době nás rovněž zajímá problematika národnostní a komunitní. Proto se už za 16.10. můžete těšit na přednášku “Kde ženy vládnou“.

Máte i vy nějaké zajímavé téma ze světa? Žili jste v zahraničí nebo máte zajímavou zkušenost o kterou se chcete podělit? Ozvěte se nám -> tady! Rádi přivítáme nové přednášející, kteří mají lidem co předat :-). Projekce se konají v rámci pravidelných přednášek a 1x za rok na festivalu CEST FEST!