CEST FEST – CESTovatelský FESTival. 

Cestování, práce a studium v zahraničí, sdílení zážitků a praktických tipů pomocí přednášek a festivalu. Za tím vším stojí Kristýna Veitová. Jak to vůbec začalo? Podívejte se pod pokličku celého projektu :-).

Návštěvníci CEST FEST

Jezdit na zkušenou do zahraničí nás vždy moc obohatí. Častokrát při horském treku vymyslíme nové nápady, při setkání se s místními zjistíme, co a jak dělají jinak a co bychom mohli přivézt i k nám. Podobným způsobem vznikla myšlenka CEST FESTu.

Kristýna s Honzou strávili půl roku v Itálii, kde pracovali jako průvodci českého pavilonu na EXPO 2015 v Miláně. Kristýnu nadchlo mezinárodní prostředí a možnost prohlédnout si země skoro celého světa na jednom místě, získat tak spousty užitečných informací, které se týkají nejen vědy a techniky, ale převážně cestování a jejich kultury.  Právě tady se zrodila myšlenka uspořádat nějakou mezinárodní akci, kde se lidé dozví informace o jiných zemích, ochutnají cizokrajnou kuchyni, uvidí folklórní tance… Ale byla to pouze myšlenka, která zůstala pouze ležet v hlavě.

Kristýna Veitová – zakladatelka CEST FEST – na EXPO 2015 v Miláně

Po další pracovní zkušenosti z Ekvádoru se vrátili do Česka dodělat si státnice. Kristýna pak odjela pracovat znovu do Itálie a z Itálie rovnou do Salzburgu, kde se starala o SEO marketing jednoho start-upu.  Tato práce se po pár měsících stala moc jednotvárná a nudná.

A jak se říká, když se člověk nudí, přijde na nové nápady. A právě tady se začal rodit CEST FEST do podoby, jak jej znáte.

Společně s ostatními přáteli a členy rodiny jsme vymysleli akci, kde se sejdou lidé se zkušenostmi ze zahraničí, aby namotivovali i ostatní vydat se do světa studovat, pracovat nebo jen čas od času poznávat svět.

A plán byl na světě! Cestovatelský festival CEST FEST!

Tým CEST FEST 2017

Pracovali jsme na něm intenzivně čtvrt roku, kdy o nás ještě nikdo nic nevěděl, snažili jsme se, aby se o nás dozvědělo co nejvíce lidí, několikrát dostali košem, ale nakonec to dotáhli do zdárného konce, kdy se na akci sešlo asi 140 lidí.

Byli jsme nadšení, plní euforie. A najednou to bylo za námi… Cože? 3 měsíce práce budou během jednoho dne najednou pryč? To by byla přeci škoda, říkali jsme si.

Uvědomili jsme si, že nás pořádání akcí baví a že je našim zájmem zvát zajímavé hosty i nadále do různých měst. Navázali jsme proto kontakt se vsetínským klubem Tři opice, kde právě teď v září slavíme 2. výročí naší spolupráce. Moc si toho vážíme, že přednášky můžou probíhat zrovna tady a budeme se snažit, aby vás pořád bavily :-).

Rovnou se na některou z nich přijďte osobně! Jejich rozpis máme aktualizovaný na facebooku nebo  na webu;-).

Parta CEST FEST 2019Tak co, kdy se uvidíme osobně ;-)?